Když se štěstěna unaví

Zapomenout na slova o testování a poprvé řádně prověřit konkurenceschopnost svou a konkurenceschopnost týmového speciálu. Takové cíle měl před startem hustopečské Agrotec Petronas Syntium rally hodonínský soutěžák Jan Lunga. Se spolujezdcem Ondřejem Koubkem se během první poloviny závodu drželi na třetím místě v kategorii vozů s pohonem přední nápravy, jenže pak se štěstěna unavila…

 Šotolina, vinice, úzké odbočky, dlouhé roviny. I tak by se daly charakterizovat Hustopeče. Po českokrumlovské rally, která se svým charakterem řadí ke klasice českého mistrovství, byla jihomoravská trať úplným opakem. „Hustopeče jsou z mého pohledu krásné hlavně svou rozmanitostí, jelikož se často střídá rytmus. Stejně tak mix šotoliny a asfaltu je u nás vzácností. Navíc vždycky je tento závod skvěle zorganizovaný po všech stránkách. Jakožto rodák z Hodonínska beru tento závod jako svůj domácí a určitě patří mezi moje nejoblíbenější,“ netajil se svými sympatie k místním tratím 24letý pilot. 

Honza s Ondrou na hustopečských „erzetách" měli na co navazovat. Loni zde vyhráli třídu 8, když v přímém souboji odsunuli za záda i místního matadora Martina Radu. Letos začali volněji, se ztrátou jedné sekundy na kilometr na špičku kategorie „dvoukolek“. Jejich síla se však ukázala v okamžiku, kdy mechanici začali na auta nasazovat světelné rampy. „Ztráta na kilometr od nejlepšího se během rally opět snížila. Hlavně s noční sekcí, kdy jsme v poslední RZ i přes malinké chybky zajeli čas těsně za vedoucím Ondrou Bisahou, jsme byli velice spokojeni,“ zhodnotil dění na trati třetí muž kategorie „předokolek“ a sedmnáctý jezdec absolutně.

 

 

Lámat chleba se měl v průběhu sobotní etapy, kterou tvořily jednak notoricky známá polookruhová „erzeta“ u Starovic, ale také dvojice zrádných a nově zamotaných úseků, z nichž zvláště rychlostní zkouška u Kurdějova budila v letošní podobě respekt. Snad přemíra snahy, možná i trocha smůly stály za tím, že dvojice týmu MRS Racing se na kurdějovský test už nepodívala. Po čtvrtém času ve skupině na úvodní sobotní „erzetě“ přišel na řadu polookruh a s ním i konec v soutěži. „Přestože bych polookruhovou zkoušku mohl jet téměř poslepu, chyba byla jednoznačně na mé straně. Při snaze brzdit z vysoké rychlosti co nejpozději se mi zadek auta dostal mimo stopu a na krajnici jsme dostali velký smyk, který nás poslal na vnitřku zatáčky do stromu. Auto bylo nepojízdné a dost zavazelo pro průjezd ostatních, a tak nás musela přijet vytáhnout odtahovka. Tím se omlouvám všem, kteří byli na trati a kvůli nám se na této „erzetě“ moc nesvezli. Dobře rozjetý závod jsme tedy museli opustit kvůli mé chybě, musím ale říct, že je to poprvé za moji kariéru, kdy jsme ze závodu museli odstoupit kvůli havárii. Moje pověst, že jezdím bez škrábance tím tedy poněkud utrpěla, ale bohužel i to k závodům patří. Jsem hlavně rád, že se mně, ani Ondrovi nic nestalo,“ konstatoval pragmaticky pilot Renaultu Clio R3. 

Honza s Ondrou však z Hustopečí neodjížděli úplně s prázdnou. Bodový zisk za třetí místo ve dvoukolkách na trati první etapy znamenal přísun cenných bonusových bodů, které jihomoravskou posádku udržely v boji o letošní medaile (po třech závodech jsou čtvrtí v kategorii 2WD a třetí ve třídě 5). Rozhodující slovo budou mít vrcholy české a moravské části sezony – tedy Rally Bohemia a Barum Czech Rally Zlín. „Po ohledání auta jsme zjistili, že škoda naštěstí nebude tak velká. Hned po závodech jsme auto rozdělali a už pilně pracujeme na jeho opravě. Start na Bohemce, na kterou se velmi těším, by tedy neměl být ohrožen,“ tvrdí odhodlaně Honza a dodává: „Závěrem bych chtěl poděkovat a omluvit se týmu, neboť po celou dobu fungovali všichni skvěle. Dík patří také všem nejbližším, kteří nás přijeli podpořit v takovém počtu, a hlavně těm, co přijeli úplně poprvé. Moc si jejich podpory vážím. Na Bohemii budeme připraveni napravit si reputaci.“

 

Text: Jiří Dokulil

MRS Racing Facebook MRS Racing Tweeter

Partneři

  • K-system
  • Alitron
  • STK Vizovice
  • GEOtest
  • PD Clean
  • MONTÁŽE ČISTÝCH PROSTOR Jaroslav Krupa
  • TruckportCzech
  • Medical Marketing
  • MEDISOLVE medical solutions

Zůstaňte s námi v kontaktu

Aby Vám neutekla žádná novinka nebo akce přidejte si nás na sociálních sítích nebo na Youtube.

MRS Racing Facebook MRS Racing Tweeter MRS Racing Youtube